AZ URALKODVLTS: FIGHTERS <> DRUGHI
Egyetlen nap: 2005. janur 6. Parma-Juventus bajnoki mrkzs. Az 1-1-el zrd mrkzs utn a Fighters vezeti gy dntttek, hogy csinlnak egy kis balht s sszeverekednek a hazai ultrkkal az Ennio Tardini stadion gyepn. A vgeredmny katasztrfa: 19 szurkolt lltott el a rendrsg, ennek a fele Fighters vezet volt. Az tlet szerint hrom vre kitiltottk ket minden stadionbl Olaszorszgban. Ennek az lett a kvetkezmnye, hogy a Fighters vezetk nlkl maradt. A kvetkez hrom hazai meccsen (Livorno, Brescia s Sampdoria) a vendgszurkolk szinte tlharsogtk a Curva Sciret. Bergamo: a Juve szurkolk a Fighters vezetk elleni fellpsek miatt tntettek. A sok kritika utn amit az elz kt vben kapott, a Fighters kptelen lett uralni a Curva Sudot.
Februt elejn mr senki nem tudta mi lesz a Fightersszel. A kt fszurkolt (kt testvr) letartztattk s kitiltottk a stadionokbl, gy k mr nem tudtak mit tenni a Fightersszel. Nemcsak ket, de az sszes Fighers-logt, -zszlt kitiltottk a Stadio Delle Alpibl. 2005. februr 13: a Curva Sud megvltozott: eltnt a Fighters sszes rszlege, zszlikat res szrkesg vltotta fel. Valamint a Drughi hatalmas zszlja. A trtnelmi szurkoli csoport, akik 1996-ban megszntek ltezni. Termszetesen nem szereztk meg rgtn a totlis uralmat, az Arditi segtsgvel viszont viszonylag hamar megszilrdtottk jra vezeti posztjukat. Az Udinese ellen ez volt az dvzl transzparensk: ami valaha visszatr, annak sosincs vge... Hisznk magunkban... Halhatatlansg.
A Juve szurkolk a 2003/04-es idnyben tiltakoztak a Fightersesek magatartsa miatt. Nagyon mrgesek voltak a Fighters vezetire, mert azt mondtk, hogy tlsgosan egyttmkdnek a Klubbal, s tl sok politikt visznek bele, s gy nem fggetlen a csoport, mint Eurpa tbbi ultracsoportja. A 03/04-es Inter elleni meccsen nhny Fighters tag fasiszta indulkat nekelt s politikai zszlkat lengetett, valamint azrt is kritizltk ket mert az utbbi kt szezonban, mert nem alkottak sokat a meccseken. A Milan elleni 03/04-es idegenbeli meccsen a Fightersesek duplaron knltk a jegyeket a tbbi Juveszurkolnak, ezrt sok Juventista a stadionon kvl rekedt. Ms Fighterses tagokat is tbbszr lttak feketepiacon dolgozni jegyeket rulva mg tbb pnzrt- sokkal jobban rdekelte ket a sajt pnzk, minthogy segteni ms Juveszurkolkon. Rengetegen a Fighters-cmert is kritizltk, mert angol neve van, s angol kulcs a logban - a Heysel katasztfa utn is. Tbb Juveszurkol is azon akadt ki, hogy az ellenfl szurkoli slakkal s miegybbel felszerelve simn stlgathatott a Delle Alpi krl, s a Fightersesek semmit nem lptek ez ellen pedig a feladatuk lett volna. Az egyik legnagyobb hibja az volt a Fightersnek, hogy mikor hatalomra kerltek 96-ban, majdnem az sszes ms csoportot kitiltottk a Curva Sudbl, diktatrt folytattak. Azt szerettk volna elrni, hogy mindenki a Fighters tagja legyen, vagy legalbb egy kln szekcit alkosson. Kitiltottk a Drughi maradk kisebb rszeit, az Area Bianconert, a Vecchia Guardit s a Vecchit is. A Juventus vezetsge is el akarta tntetni a Fighterset a stadionbl a tntetseik miatt: tntettek a magas jegyrak miatt, a vezetsg azt akarta, hogy ljenek a meccseken de ht gy nem lehet szurkolni.
A Drughi viszont nem trnta ki a tbbi csoportot, s visszaengedte, azokat a neves csoportokat, mint pldul az Irriducibili Vallette s az Area Bianconera. Ez sok embert visszacsbt a stadionba. A Drughinak az a feladata, hogy jraegyestse az sszes dhdt Juveszurkolt, s hogy brmilyen klnbz csoportokban is, de visszatrjenek a stadionba, hogy kellkppen buzdthassk a Juvt, A baj az, hogy szzak, st ezrek a Fighters visszatrst szeretnk. 2005. februrjban kiengedtk Dint a brtnbl, a Drughit vezre, akit 1989-ben dugtak brtnbe fegyveres rablsrt s gyilkossgrt. rdekes hogy szinte ugyanakkor engedtk ki Dint, mint amikor bezrtk a Fighters vezetit. A Roma szurkoli dvzltk Dint, amit egy transzparensen is lertak.

A jelen a Drughi, s kiderlt, hogy kitnen irnytjk a Curva Sciret. Megtrik a rgi Fighterseseket is, rengeteg kisebb-nagyobb csoporttal egyttmkdnek. A Curva Sud kezdi rgi nmagt idzni… |